LPG kullanımı yakıt tasarrufu yapmanıza destek olur mu? Aracınız nasıl daha az yakıt tüketir? LPG nedir? Akdeniz Oto Gaz’dan LPG hizmeti alan aracalar tasarruf eder mi? Akdeniz Oto Gaz neden tercih edilmeli?

LPG, Türkçe açılımı ‘’Sıvılaştırılmış Petrol Gazı’’. LGP, petrolün rafinerilerde damıtılması esnasında veya petrol yataklarının üzerinde bulunan doğal gazın ayrıştırılması ile elde edilen gazın, basınç halinde sıvılaştırılmışıdır. Renksiz, kokusuz ve havadan ağır olan LPG’nin kokusu sonradan rafineriler tarafından eklenir. 

LPG, araçlarda da yaygın olarak kullanılan bir yakıt türüdür.

Ülkemiz de en ucuz araç yakıtı olarak kullanılan oto gaz bir çoğumuzun tercih ettiği bir yakıt türü haline gelmiştir. Akdeniz Oto Gaz ekibiyle dilerseniz benzinli araçlarınıza oto gaz sistemi taktırabilir, dilerseniz oto gaz sistemi mevcut olan aracınızın bakımlarını yaptırıp daha az yakıt tüketmesine yardımcı olabilirsiniz. Peki neden oto gaz yöntemi ? 

LPG kullanımı genel olarak benzinli veya dizel araçlara göre daha ucuz ve tasarruflu bir yoldur. LPG kullanımının genellikle benzine oranla litrede 10’da 2 oranında artış gösterdiğini göz önünde bulundurarak örneğin, LPG tüketimini hesapladığımızda ise  Fiat Egea’nın 100 km’de 32,61 TL’lik yakıt tüketimine sahip olduğunu görüyoruz. Yani yaklaşık 15,43 TL’lik bir tasarruf söz konusu. Oto gaz sistemlerinin ortalama maliyetinin 1.600 TL olduğu düşünülürse LPG en uygun seçenek gibi duruyor. 

Akdeniz Oto Gaz olarak sizlere en ucuz ve en kullanışlı yakıt sistemi olan LPG’nin her türlü desteğini sunuyoruz.

Araçlarınız da oto gaz kullanımı sizlere benzinli veya dizel araçlara göre tasarruf imkanı sağlayacaktır. Düzenli bakımları yapılan  bir LPG sistemi her zaman en ucuz akaryakıt yöntemidir. Araçlarınız da hali hazır da bulunan oto gaz sistemlerinin düzenli bakımlarını en ucuz şekilde yapıyor, oto gaz kullanmayan araçlarınıza en hesaplı yoldan LPG sistemi takıyoruz. Mersin Akdeniz Oto Gaz’a başvuran müşterilerin neredeyse tamamı yakıttan tasarruf ettiklerini bildirmişlerdir. Akdeniz Oto Gaz ekibiyle sizlere en hesaplı yoldan yakıt tasarrufu yapmanız için destek verirken oto gaz sisteminizin bakımlarını da ihmal etmeden yaparak aracınızın yakıt tasarrufunu maksimum düzeye getiriyoruz. Akdeniz LPG şu an için ülkemiz de en ucuz satın alınabilen yakıt türüdür. LPG tankı takılmış neredeyse her araç yakıt tasarrufu etmekte benzinli kullanıma göre yakıt masrafınızı yarı yarıya indirmektedir. Siz de Akdeniz Oto Gaz ile oto gaz yolunu tercih edin aracınız ve cebiniz rahat etsin.Mersin otogaz servisimiz yıllık bakımları düzenli yapılan her oto gaz sistemi aracınıza daha az yakıt yaktıracaktır. Siz de aracınızın LPG ile en ucuz yakıt sistemine geçmesini isterseniz bize gelin. Sizlere cebiniz için en uygun oto gaz sistemini takalım yıllar boyu cebiniz de aracınız da rahat etsin.

LPG NEDİR?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir