Otogaz nedir ? Mersin Otogaz’dan LPG Dönüşümü avantajları nelerdir?

LPG Nedir?

Halk arasında yaygın olarak “tüpgaz” adıyla bilinen LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) ısıtma, pişirme ve aydınlatmada kullanılan yaygın bir enerji kaynağıdır. Akdeniz otogaz, LPG renksiz ve kokusuz bir gazdır. Ancak oluşabilecek bir sızıntının hemen anlaşılması için rafinerilerde özellikle kokulandırılmıştır. Ham petrolün rafinelerde arıtılmasıyla veya doğal gazdan elde edilen LPG, çelik tüplere doldurularak tüketiciye sunulur. LPG, bütan ve propan gazlarına ve bunların belirli oranlarındaki karışımlarına verilen genel isim olup Türkiye’deki ev tüplerinde kullanılan LPG %70 bütan, %30 propandan oluşmaktadır. Yüksek yoğunluğu sebebi ile havadan ağır olan LPG hidrokarbon esaslı yanıcı bir gazdır.

Akdeniz otogaz, uzamanları en iyi dönüşüm ve en uzun ömürlü sistemleri tercih eder. Mersin’de otogaz denilince akla gelen en iyi otogaz dönüşüm merkezi müşterilerine her türlü LPG hizmetini sunar. Büyük oranda yakıt tasarrufu yapmanızı sağlayacak olan otogaz sistemleri, bütçenize çok katkı sağlayacaktır. Ama her dönüşüm merkezine güvenmemek gerekir. Aksi halde dönüştürdüğünüz sistem kısa veya uzun vadede sorun çıkartır. Akdeniz otogaz olarak, hizmet sonrası müşterilerimiz tam arksasındayız. Her türlü sorunda Mersin’de Akdeniz Otogaz bayimizde tam destek vermekteyiz.

Tüp Patlar mı?

Her otogaz dönüşüm şirkete güvenmemek gerekir. Mersin Akdeniz Otogaz işinizi özenle yapar. Arabanıza en uygun sistemi ve ayarı kullanır. Akdeniz Otogaz için önemli olan para değil müşterimizin memnuniyeti ve ileride mağdur olmamasıdır. Mersin öncü otogaz dönüşüm merkezi olan Akdeniz Otogaz gerekli mercilerden tüm sertifikaları ve izinleri almıştır. Güvenilmez yerlere yapılan dönüşümde tüpün patlama ihtimali vardır. O yüzden güvenlik ve eğitim son derece önemlidir.

Tüpün içerisindeki LPG, bağlı olan cihazın ihtiyacı olan debiyi sağlayabilmek amacıyla dış ortamdan aldığı ısı enerjisiyle kaynayarak gaz fazına geçer. Tüplerin içerisindeki gazın basıncı ortam sıcaklığına bağlı olarak 2-3 bar arasında değişir; buna rağmen tüplerin işletme basıncı 17,5 bar olacak şekilde tasarlanır. Tüplerin üzerinde bulunan emniyet valfleri tüpün içerisindeki basınç 26,5 barın üzerine ulaştığı takdirde açılarak yüksek basınçlı gazı dışarıya tahliye eder ve tüpün içerisindeki basıncın daha da yükselerek tüpün patlamasını önler. Tüpler imalattan çıktıktan sonra hidrostatik mukavemet testinden geçerler. Bir tüpün patlaması için tüpün içerisindeki basıncın çok yüksek değerlere (50 bar ve üzeri) çıkması, belirli bir sürenin üzerinde yangın içerisinde kalması ve emniyet valfinin açılmaması gerekir. Basında çıkan birçok “tüp patladı” şeklindeki haberlerde asıl kastedilen patlama tüpün değil; ortama yayılan gazın bir ateş kaynağıyla birleşerek patlamasıdır. Bu sebeplerden dolayı evlerde kullanılan tüplerin mukavemet ve kaçak testlerinden geçtiğinden ve emniyet valflerinin çalışır durumda olduğundan mutlaka emin olunmalıdır.

Akdeniz otogaz olarak müşterilerimizin güvenliği bizim için son derece önemlidir.

Şimdiye kadar hiçbir Akdeniz Otogaz müşterisi böyle bir sorun yaşamamıştır. Mersinde otogaz dönüşümü hizmeti veren Akdeniz Otogaz bünyesinde son derece uzman, işinin ehli ve deneyimli personellerimiz aracınızı a’dan z’ye kontrol edip en uygun sistemleri ve parçaları takarak, patlama riskini yok eder. Mersin LPG servisi Akdeniz otogaz’ın güvenlik anlayışı sayesinde, hiç bir müşterimiz böyle bir sorun ile karşılaşmamıştır. Mersin Akdeniz Otogaz son dere profesyonel çalışanları, tüketici dostu anlayışları, güvenli ve kaliteli hizmet ve materyal kullanımı tercih ettiğinden dolayı riski en düşük seviyede tutar.

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

Yorumlar kapalı.